Hakkımızda

T.C MEB Özel Akademi Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdu İstanbul'un en nezih semtlerinden biri olan Ataşehir de yer almaktadır.Yurdumuz Göztepe köprüsüne çok yakın olup ana caddeye ve otobüs duraklarına 50 metre, metro istasyonuna150 metre mesafededir. Kısacası merkezi konumu itibari ile yeme-içme ,sosyal aktivitelerde bulunma ve kırtasiye gibi ihiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bütün gereksinimleriniz yurdumuzun olduğu bölgede bulunmaktadır.
 
ATAŞEHİR'de bulunan yurdumuz lokasyonu ile birçok üniversitiye hitap etmektedir. Özellikle Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsüne en yakın kız öğrenci yurdu konumundadır.
 
Kadıköyde bulunan bütün üniversite kampüslerine hitap ediyoruz.
 
Üsküdarda bulunan bütün üniversite kampüslerine hitap ediyoruz.
 
Haydarpaşada bulunan bütün üniversite kampüslere hitap ediyoruz.
 
 
 
Metroya yürüme mesafesinde olan Kız Öğrenci Yurdumuz Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsü,Bahçeşehir Üniversitesi,Medeniyet Üniversitesi,Sağlık Bilimleri Üniversitesi,Doğuş Üniversitesi,Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi,Okan Üniversitesi,Acıbadem Üniversitesi,Maltepe Üniversitesi ve Yeditepe Üniversitesine ulaşımı en yakın ve en kolay olan
kız öğrenci yurtlarından bir tanesidir.
 
 
Aile ortamı sıcaklığındaki yurdumuz anlayışlı bir yönetim ve deneyimli personeli ile değerli öğrencilerimize en iyi hizmeti vermeyi hedef edinmiştir. Hiçbir siyasi kurum, vakıf ve dernekle ilişkimiz bulunmamaktadır.
 
ATATÜRK İLKE VE İNKILÂPLARINI hedef alan yurdumuz, çağdaş yönetim anlayışıyla, başarının çalışma şartlarıyla doğrudan bağlantılı olduğunun bilinci içerisinde öğrencilerine rahat, huzurlu, sıcak ve güvenli ortam sağlamanın mutluluğunu sizlerle paylaşmayı amaçlamaktadır.
 
Hiç bir dernek,vakıf,cemaat vs bağlantımız yoktur
 
Yurdumuzda 1 sorumlu müdür, 1 yönetim memuru, 2 gece görevlisi ,1 temizlik personeli,1 güvenlik görevlisi ve 1 teknik eleman görev yapmaktadır.
 
KADIKÖY KIZ ÖĞRENCİ YURTLARI İSTANBUL